Drošāka interneta nedēļāmūsu skolas skolēni piedalījās Drošāka interneta centra ierosinātajos un mūsu skolotāju organizētajos pasākumos, pārrunājotvisus būtiskos jautājumus interneta drošībai. Šogad īpaši mēs runājām par atstātajām pēdām virtuālajā pasaulē un kopīgi noskaidrojām – kas ir digitālās pēdas, kā tās veidojas, ko tās vēsta par mums un kā tās kontrolēt.Digitālā pēda ir informācija, ko mēs atstājam virtuālajā vidē – tiešsaistē, internetā, skatoties video, spēlējot spēles, meklējot Google vai veicot citas aktivitātes tiešsaistē. Savu digitālo pēdu veidoja 2., 3., 7., 8. un 9. klases skolēni.
Savukārt 7. klases skolēniem notika arī tematiskās nodarbības: sociālajās zinībās un latviešu valodā.Nodarbībā “Galva meklē saimnieku” skolēni tika sadalīti grupās, un katrs skolēns saņēma grāmatu ar situācijas aprakstu un trīs dažādiem noslēgumiem un risinājumiem. Skolēni pārrunāja, diskutēja un vienojās par problēmas risinājumu, domājot par drošu ziņu publicēšanu. Skolēni arī veica testu, lai noteiktu savu digitālā stresa līmeni. Rezultāti parāda, ka 64% skolēni šajā klasē ir paaugstināts digitālā stresa līmenis, kas nozīmē, ka skolēniem nereti ir grūti iztikt bez mobilajām sakaru ierīcēm, tās nereti traucē darbam un arī atpūtai.
Stundās runājām par stresu, paņēmieniem to mazināt, kibermobingu, kā arī – dinamiskajā pauzē izspēlējām “digitālo mēmo šovu”, mēģinot parādīt wifi, paroli, internetu, ugunsmūri, pašbilde (selfie) un citus.