Rīgas Daugavgrīvas vidusskola sveic 2020.gadu, Ķīnas zelta žurkas gadu.

/, Pasākumi/Rīgas Daugavgrīvas vidusskola sveic 2020.gadu, Ķīnas zelta žurkas gadu.

Rīgas Daugavgrīvas vidusskola sveic 2020.gadu, Ķīnas zelta žurkas gadu.

2020-02-10T16:04:53+02:00
  1. janvārī Rīgas Daugavgrīvas vidusskola svinēja 2020.gadu, Ķīnas zelta žurkas gadu.

Uzvedumā piedalījās Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Lian Dzjaņcjuaņ (Liang Jianquan), Latvijas Universitātes Konfūcija institūta Ķīnas puses direktors profesors Šan Cjuaņju (Shang Quanyu) un viņa sieva Džan Gueiin (Zhang Guiying), Latvijas Universitātes Konfūcija institūta sekretāre Katrīna Barisa un brīvprātīgie ķīniešu skolotāji.

Pasākums sākās ar latviešu dziesmu “Kūko, kūko dzeguzīte”, ko dziedāja skolas ansamblis. Rīgas Daugavgrīvas vidusskolas direktore Olga Seļutina sveica viesus un izteica sirsnīgu pateicību Latvijas Konfūcija institūtam par ķīniešu valodas mācīšanu skolā.

Pēc “Baltā dziesma” Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā Lian Dzjaņcjuaņ (Liang Jianquan) iepazīstināja ar Ķīnas zodiaka zīmēm un pastāstīja par ķīniešu Jaunā gada nozīmi. Runājot par ķīniešu valodu Latvijā, “Es ceru, ka draudzību starp Latvijas un Ķīnas iedzīvotājiem var padziļināt un stiprināt arvien pieaugošajā kultūras apmaiņā”.

Pēc tam runāja Latvijas Universitātes Konfūcija institūta Ķīnas puses direktors profesors Šan Cjuaņju (Shang Quanyu), uzteica skolas kultūras aktivitāšu sasniegumus, pateicās skolotājiem un skolēniem par ieguldīto darbu.

Pēc kolektīva dejas “Esperanza” sākās oficiālais pasākums “Ķīniešu Jaunais gads”, kurā piedalījās 3.-12.klašu skolēni, kas apgūt ķīniešu valodu. Tas ir stāsts par divām mazām pelēm, bārenēm, kas Vecgada vakarā uzzina par ļauno zvēru “Sišou” un lai viņu sakautu nepārtraukti jāmācās ķīniešu valoda. Pasākumā saknēja dziesmas, bija deju izrādes “Bopomofo”, “Jasmine” un “Digital Song”, viktorīna, kurā skolēni parādīja savas zināšanas par ķīniešu pavasara svētkiem, piedalījās  ķīnietis Tai Či, kurš ieguva daudz dažādu krāsu. Pasākums noslēdzās ar dziesmu “Labais Jaunais gads”.

Pasākumu atzinīgi novērtēja Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā Lian Dzjaņcjuaņ (Liang Jianquan), Latvijas Universitātes Konfūcija institūta Ķīnas puses direktors profesors Šan Cjuaņju (Shang Quanyu) un brīvprātīgie ķīniešu skolotāji, jo pasākums patika gan skolotājiem, gan skolēniem, gan viņu vecākiem. Skolēni, kas piedalījās uzvedumā, sacīja, ka, kaut arī mēģinājums bija ļoti grūts, bija ļoti interesanti šādā veidā praktizēties ķīniešu valodā. Aktivitāšu jautrība palīdzēja skolēniem gūt ne tikai sasnieguma sajūtas ķīniešu valodas apguvē, bet arī iegūt ķīniešu zodiaka un pavasara svētku kultūras zināšanas, izjust tradicionālās ķīniešu literatūras dziļo nozīmi un piedzīvot dziedāšanas un dejošanas ilglaicīgo šarmu. Tas piesaista vairāk cilvēku tuvināties ķīniešiem, ķīniešu kultūrai un Ķīnai.

 

Direktore O.Seļutina